Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

“Чигиринські вісті” – бути чи не бути???

31 жовтня 2014 об 11-00 в залі засідань райдержадміністрації відбулись слухання звернення головного редактора газети «Чигиринських вістей» Лебеденко Н.І. щодо перешкоджань роботі редакції та втручання в редакційну політику. Вела засідання перший заступник голови Чигиринської державної адміністрації Порожня Л.В. Вона й зачитала звернення головного редактора, яке зводилось до обвинувачень тої ж таки Порожньої Л.В., Остапієнка В.П., Дісканта О.А. та активних членів т.зв. «Народної ради».

Втручання в роботу проявлялось у проведенні перевірки діяльності працівників редакції та головного редактора зокрема. Так, наприклад, 15 жовтня 2014 року після 20-00 в приміщення редакції «Чигиринських вістей » увірвались Остапієнко В.П., Порожня Л.В., які заявили що прийшли «поспілкуватись» з працівниками редакції, в зв’язку із заявою, що надійшла в Чигиринську РДА, про порушення трудового законодавства, які систематично відбуваються в редакції газети. Зокрема – невиплата заробітної плати на протязі трьох місяців та робота у вечірній час, тобто понаднормово. Чому в самих «любителів поспілкуватись» проявилось таке бажання в неробочий час - вони не повідомили. Також не повідомили як пов’язане таке «спілкування» з перериванням документації в приміщенні редакції, погрозами головному редактору.
Окремо слід відзначити питання що піднялось головним редактором газети Лебеденко Н.І. Це стосується взаємовідносин редакції та головного редактора з т.зв. «Народною радою». Останні чомусь вирішили що мають ексклюзивне право на представництво народу в будь-яких інстанціях. Причому самі члени організації забувають що це  - звичайна громадська організація, яка має рівно такі ж права як і інші громадські організації. Навіть якщо ці організації будуть називатись «Ку-Клукс-Клан» чи «Апарат Президента України». Представники громадської організації «Народна рада» вимагали від Лебеденко Н.І. публікувати певні матеріали, не дивлячись на редакційну політику чи потребу в друці інших матеріалів. Апогеєм протистояння стала поява іще одного друкованого засобу в Чигиринському районі – газети «Богданова Булава».
Про вищевказані події розповіла на зібранні сама Лебеденко Н.І. Головуюча зборів Порожня Л.В. намагалась побудувати роботу зборів конструктивно. Та представники ГО «Народна рада» неодноразово зривали виступи криками «Ганьба». Схоже що вони виховувались за принципом хто кого перекричить – той і правий.
Виступав на зборах голова Чигиринської районної ради Литвин П.М. Будучи на лікарняному. На жаль, Литвин П.М. не назвав діагнозу, що вказаний в його лікарняному листі. Жаль, тому що хвороба проявляє себе і не дозволяє виконувати свої обов’язки як посадовця, зате дозволяє бути присутнім на таких зібраннях. Виступ голови районної ради звівся до захисту редактора Лебеденко Н.І.та повної її підтримки.
Брав слово і депутат Чигиринської райради Остапієнко В.П. Останній конкретно пред’явив претензії до головного редактора – розмір заробітної плати більше 7500 грн, тоді як працівники редакції на мінімальній зарплаті, а двоє – взагалі на половині ставки; невиплата заробітної плати на протязі трьох місяців; відмова головного редактора перераховувати кошти до районного бюджету від продажі комунального майна. Виходом із ситуації виступаючий назвав звільнення Лебеденко Н.І. із займаної посади.
Виявив бажання виступити начальник фінансового управління Чигиринської районної державної адміністрації Федченко В.К. Він повідомив присутнім що на районну газету в цьому році перерахували 53000 грн. Інші райони по Черкаській області переховують десь стільки ж – хто більше, а хто менше. Однак Федченко В.К. наголосив що 5 сільських рад відмовилось підтримувати районну газету шляхом перерахунку коштів по програмі освідченності населення. Також начальник фінвідділу застеріг головного редактора від порушень законодавства. Зокрема це стосується того ж таки зобов’язання порахувати кошти від реалізованого майна.
Підсумком зустрічі стали загальні викрики в сторону один одних – тих хто підтримував Лебеденко Н.І. і тих хто хотів її звільнення. Пропозицію по врегулюванню конфлікту запропонувала Порожня Л.В. Вона запропонувала представникам засновників газети та по одному представнику «захисту» та «обвинувачення» зібратись в окремій кімнаті та обговорити шляхи виходу. Чим закінчились ці перемовини на разі не відомо.

Додати коментар