Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

Історія успіху. Дві сестри з Чигирина - успішні бізнес-леді

Інтерв’ю однієї з сестер Колісніченко розмістили в мережі. Наводимо його повністю.

«Ольга і Олена Колісниченко – дві сестри, директора туристичної фірми «Поїхали з нами». На даний момент у сестричок Колісниченко 2 офісу в центрі столиці. Я спілкувалася з Олею. Саме вона зараз керує 2 офісами. Їй 28 років. Сестра Олена з нареченим Павлом 2 роки тому поїхали в Казахстан і на сьогоднішній день відкрили там вже 10 офісів. Як їм це вдалося? Скільки потрібно фінансів, щоб відкрити свій туристичний офіс в центрі столиці? І з чого потрібно почати? Читайте в інтерв'ю.

-          З чого починалася твоя кар'єра в компанії «Поїхали з нами»?

-                     Можу сказати відверто, що у нас не було ніякого поштовху, ніхто нас не взяв за ручку і в цей бізнес не навів. Все почалося з того, що я приїхала в Київ з маленького міста, закінчивши технікум. У наших батьків не було можливості вчити нас двох (мова йде про сестрі Олені, — прим. ред.). Навіть більше були «рожеві окуляри» і наївність, що все просто. Ось так Олена вступила на платне в інститут, а я поступила в технікум.

Тоді я поставила собі мету, що хочу навчатися у Національній академії внутрішніх справ. Надивилася серіалів «Каменська» («Каменська» — детективний телесеріал по романах Олександри Мариніної, телепрем'єра якого відбулася в 2000 році — прим. ред.) і я думала, що буду такою тендітною, маленькою дівчинкою, яка буде розкривати злочини і переловить, якщо не всіх, то частину злочинців. Минув час, і я подумала, що, напевно, ця робота не для мене. Але в МВС я в підсумку поступила.

У мене є такий пунктик: «Ти вже повнолітня, значить не маєш права брати гроші у батьків». Ми пережили такі моменти, коли не було навіть звичайного чаю. Не те щоб ми бідували зовсім, але сім'я жила бідно. Було таке, що всім на Новий рік у школі роздавали подарунки, а нас мама попередила, що ми в цьому році будемо без них, так як у нас не було грошей, щоб здати на них. І ми розуміли. Не було сліз і капризів.

-          Звідки ви родом?

-                     Місто Чигирин, Черкаська область. (Гетьманська столиця, — гордо сказала Оля – прим. ред.)

Для того, щоб вчитися в МВС, мені потрібні були гроші на життя. Так як у батьків я просити не хотіла. Ще під час навчання в технікумі я закінчила курси по нарощуванню нігтів. І ось в той час, як я вчилася на юридичному, я заробляла тим, що нарощувала нігті. Я абсолютно це не приховую і будь-яку роботу сприймаю, як дар. Вона мене чогось навчила. Цей заробіток дав мені можливість забезпечувати себе, допомагати мамі забезпечувати сестру, яка на той час вчилася у Черкасах на факультеті «Туризм».

Ось тоді вже у Олени була мрія про свою туристичному агентстві, а в мене її не було, я повинна була бути «Каменською» (сміється).

Я пам'ятаю, як наклеювала оголошення по району, а людей брала на старій квартирі, де я орендувала місце. Це була моя перша робота в Києві.

Потім мене влаштували в «Спорт лайф» (мережа фітнес-центрів, — прим. ред.), де я працювала касиром. Пішла туди, тому, що треба було платити за навчання і житло в Києві. Пропрацювавши рік, я зрозуміла, що немає ніякого розвитку, більше нікуди рости, а хотілося розвиватися. І тут мені приходить, як я кажу, посил з космосу.

Все вірно! Нам варто тільки подумати, запустити ідею у Всесвіт, повірити і події самі прийдуть у наше життя.

Так! До мене підійшла головний бухгалтер і сказала, що їй потрібен помічник. Зазначила, що я дівчинка розумна, здібна, що вона мене піднавчить і так і сталося. І ось в той час вона мені вже платила хорошу зарплату (близько 1 тис. дол). Уявіть, якщо я тоді отримувала 2 500 грн. і при цьому відкладала собі на навчання, житло, ще одягалася і їла, то на той час це був подарунок згори. Я могла собі взагалі ні в чому не відмовляти.

Тоді у мене з'явилася мрія: «Хочу купити машину!». Я збирала гроші. Гроші, які мені платили у «Спорт - лайф», я відкладала, а на ті, що заробляла, продовжуючи надавати послуги з нарощування нігтів, — я жила. Так я за три роки накопичила собі на машину. Я на ній погано їздила, можна сказати зовсім не їздила (сміється), але свою мрію здійснила. Машина у мене була.

Олена (сестра) на той час працювала теж у фітнес-центрі. Подруга їй порадила надіслати резюме в туристичне агентство. Вона пройшла співбесіду і її взяли на роботу, там вона й познайомилася з Пашею (її молодою людиною). Через півроку знайомства з Оленою Паша відкрив свій офіс агентства «Поїхали з нами». І сказав сестрі, що б вона допрацьовувала до осені, шукала гроші і відкривала свій офіс тур. фірми. У неї була мрія. Він розумів, відкривши офіс на свої кровні гроші, без фінансової допомоги батьків, чоловіка, вона буде розуміти цінність цього бізнесу.

А як відкрити? Де взяти гроші? У неї не було ні квартири, ні машини. Вона прийшла до мене і каже:

«Оль, загалом є така справа, ти повинна продати свою машину». Далі Олена з Пашею пояснили на що потрібні гроші.

А я кажу: «Ні». Розумію, що зараз у мене є стабільна зарплата, машина. А в цьому випадку мені доведеться все кинути. Загалом, вони мене вмовили. Я продала машину, частину грошей взяли в борг. І з цього почався наш бізнес.

-          Перший офіс ви відкрили на бул. Лесі Українки?

Так. У нас були чіткі обмеження. У мережі не можна, щоб між офісами відстань було менше 500 метрів, щоб не заважати один одному працювати. Цей офіс зовсім не те що я собі уявляла і як хотіла. А ось другий вже такий, як я собі мріяла.

-          Ось тобі і бажання, які мають здатність виконуватися, вірячи в це?

Так. Я впевнена, що він прийшов до мене теж так. Після запиту в космос.

-          Все відразу вийшло або зіткнулися з труднощами?

 Варто сказати, що у нас був дуже важкий період. Коли ніхто не вірив у те, що ми зможемо це потягнути. Напевно, крім нас самих і Паші, хлопця Лени, який на той час був нашим наставником, що координував наші дії.

Пам'ятаю, як я кажу Олені: «Все, я не можу, я звільняюся!». А вона мені: «Як же. Ти не можеш звільнитися, адже це все наше, і нам потрібно працювати заради свого ж справи!»

-          А як же батьки? Вони вірили в успіх?

 Батьки були в шоці. Їм взагалі не знайоме таке поняття, як «бізнес». Мама настійно радила не йти зі стабільної роботи. Совдепівське загартування, як я називаю цей синдром. Що у нас нічого не вийде, нічого не вийде. Що потрібно не виділятися з натовпу і сидіти на насидженому місці вже. Не тому, що мама нам бажала поганого, скоріше вона не вірила і не розуміла, що можна самому відкрити який-небудь бізнес. Хоча, чесно скажу, для мене на той час це теж було не зовсім зрозуміло і реально. Лена мене стимулювала і додавав впевненості. А папа вірив і хотів, щоб ми спробували і мали щось своє.

-          З чим складніше справлятися?

Найважче, коли клієнт незадоволений. Коли щось трапляється і тобі потрібно залагодити притому в екстреному режимі, щоб не зіпсувати людям відпочинок. Найчастіше причина не з нашого боку, а з боку туроператора, який приймає. Ми посередники. І не завжди можемо проконтролювати процес і якість послуг, наданих вже на місці. Як зустріли, хороші номери, поселили. Адже не завжди і не у всіх країнах поселяють спочатку в хороші номери. І лише після скандалу туристів переселяють в номер, які були обумовлені спочатку. Такі нюанси бувають.

Ще ми пережили банкрутство великого туроператора «News Travel». Коли наші туристи були за кордоном і нам довелося за свої гроші купувати квитки на зворотний шлях. Хоча ми не несемо за це відповідальність. Але заради своєї репутації ми не могли не зробити цього.

Був ще один випадок, коли 36 дітей їхали в санаторій. Туроператор збанкрутував. Знову форс-мажор. І ми також брали на себе частину зобов'язань. Частина батьки, частину ми і головний офіс допоміг. Тому що закрити двері, сказати «вибачте» — ми так не можемо вчинити.

Але звичайно більше позитиву. Коли туристи повертаються задоволені, пишуть хороші відгуки, особисті повідомлення. Це радує і мотивує на подальшу роботу. Хочеться працювати, працювати, працювати.

Багато туристів з року в рік вже з нами. Ми намагаємося підтримувати стосунки з туристами не просто, як з клієнтом, а стати друзями.

-          Що на сьогоднішній момент? Ви з Оленою працюєте вже на два офіси?

 Ні. На два офісу працюю я. А Олена вже з чоловіком Пашею поїхали в Казахстан, розвивати мережу там. На даний момент у Паші 4 офісу в Києві. І в Казахстані він вже співзасновник мережі «Поїхали з нами». Поїхали вони з Оленою 2 роки тому. Причому просто взяли 2 людини, сумки і поїхали. На даний момент вони вже відкрили там 10 офісів. Продають франшизу і там все добре.

-          Як ти справляєшся сама з двома офісами?

Та ось так і довелося вникати в усе. Я ж працювала з клієнтами. А на Олені були всі питання офісу. І тут вони мене поставили перед фактом, що вони їдуть. Я, як зараз, пам'ятаю, був листопад, був проливний дощ, Олена їде з сумками в Казахстан, а я стою плачу і питаю: «Як ти мене кидаєш? Як я буду тут одна?»

А Лена: «Оль, не переживай, я буду тобі допомагати!».

А я їй: «Я не зможу».

Олена: «Ти все зможеш!»

Пам'ятаю два місяці було дуже важко. А потім я сказала собі: «Оль, візьми себе в руки! Ти ж сильна дівчинка!». Ось тоді я почала відвідувати різні заходи, тренінги. Вкладати у свій розвиток, освіту. А під Новий рік я написала собі план, що до осені у мене має бути ще один офіс.

А в травні мені пише дівчинка з мережі тур. агентства, що продає свій офіс. І перша, кому вирішила запропонувати — мені. Вона пише адресу, і я розумію, що була в цьому офісі, що саме в такому місці і хотіла мати свій.

-          Тобто це був офіс тур. фірми «Поїхали з нами», який працював у збиток до цього, і ти ризикнула його викупити?

Так. Я так хотіла цей офіс і вірила в його успіх. Я радилася з Оленою. Вона довго трималася і не хотіла щоб я брала. Адже розуміла, що на мені буде вже два офісу, а це серйозне навантаження. А потім каже, якщо вважаєш, що потягнеш і дуже хочеш, то відкривай. І я вирішила ризикнути.

Так, були думки, що не вийде, що потрібно шукати нових менеджерів. Офіс був у жахливому стані. Але я намалювала собі картину ідеального офісу, яким він повинен бути і заходилася втілювати його.

Перший місяць пішов на ремонт, фарбування стін. Потім замовляли меблі. Все в оранжево-білому кольорі. Велика дерев'яна карта світу. Все, як я хотіла. Потім я поїхала в Москву і по поверненню, до осені (як я писала собі під Новий рік в план!) відкрився новий офіс.

Ось як візуалізація працює!

І мені недовірливо кажуть, мовляв, не знаю, як це у тебе працює. А це працює. І я в це вірю. І з другим офісом так було. Я приїхала до нього, подивилась. І «побачила», як я сюди їжджу на роботу.

-          Оля, поділіться з нашими читачами секретами. Скільки знадобилося грошей, сил і часу, щоб відкрити свій тур. офіс? І що потрібно знати тим, хто зважився на відкриття свого бізнесу?

Ніхто ніколи не забороняє питати. Перша порада, зверніться до того, хто вже працював у цій сфері, знає підводні камені і зможе підказати, як їх уникнути. По грошам нам обійшлося відкриття офісу в 10 тис. дол. Знову ж таки, все залежатиме від місця, де буде знаходитися офіс, який там хочете ремонт, меблі, ноутбуки. Скільки ви готові вкладати в рекламу. У нас в мережі плюс в тому, що багато вкладають в рекламу, тому попит і робота є завжди, чи то літо чи зима. Навпаки, менеджери іноді просять вимкнути рекламу, так як не встигають обробити заявки. Ви можете купити франшизу у головного офісу і отримати всі настанови на роботу.

Пам'ятаю, в минулому році до мене звернувся хлопчик, який працював в туризмі. Він організовував тури, збираючи друзів, викуповуючи квитки, при цьому закладаючи свою маржу, і так працював. Але офісу не мав. А потім вирішив відкрити своє агентство. І в нього воно не пішло. Ми раз 20 з ним зустрічалися, спілкувалися, я радила, що і як. Тільки люди слухають і роблять по-своєму, думаючи, що вони розумніші і зроблять краще. Але є придуманий велосипед. Його можна тільки поліпшити, а основа все-таки залишається одна.

Тому запитуйте і прислухайтеся.

-          Отже, підсумовуючи. Можна разово купити франшизу у головного офісу, щомісяця оплачувати відсоток (роялті) від продажу путівки, відкрити офіс, взяти менеджера і бажано все-таки мати розуміння роботи тур. фірми, в ідеалі отримати освіту в туризмі. Так?

Так. Але всі подробиці можна дізнатися в головному офісі.

-          Порекомендуй книги!

«Сім навичок високоефективних людей», «Від хорошого до великого», «Підсвідомість може все», «Квіти для Елджернона». Ці книги я люблю. Психологія і бізнес. З туризму: «Клієнти на все життя», наприклад.

-          Що в планах?

 У нас з Оленою в планах відкрити свій бренд одягу. Стиль casual. Олена вже частково шиє сама. В туризм мене привела Лена, а в індустрію моди її веду я. Лєна з дитинства малювала. На форматах А4 вона малювала силуети, сукні. У секонд — хенді ми купували старі речі і переробляли. Ось коли подружки казали: «Вау, вау. Де ти купила?». Ось це все шила Лена. Вона пішла на курси крою та шиття, навчилася цьому ремеслу і зараз потихеньку шиє речі. Ми вже придумали бренд. Нам розробили логотип. Залишилося налаштувати масове пошиття. Це наша маленька мрія.

Олена – моя опора і підтримка! Без неї не було б мене.

-          Судячи по вашим маленьким мріям, вони завжди втілюються і все буде добре!

Я впевнена. (сміється)

І у мене в планах 4 офісу. Подобається мені ця цифра. А якщо ще буде і свій бренд, то впевнена, що мені вистачить, чим займатися на найближчі десять років так точно.

-          Я щиро бажаю вам реалізації задуманого. І не сумніваюся в тому, що все вийде. Але робота роботою, а як же особисте життя? Не можу відпустити тебе, не запитавши про справи душевних. Олена вже знайшла свого коханого. А як щодо тебе?

Я була у відносинах 11 років. Але так буває, що час іде, люди змінюються і змінюються вимоги і до себе, і до твого супутника. Мабуть втратили контакт. Зараз я одна. Для мене важливі моральні цінності, цілі людини. Багато друзів, багато спілкування. Але поки не зустрівся той, хто зміг би мене запалити, а я б сказала: «ТАК».

-          Я бажаю тобі, Олю, зустріти Свого чоловіка, і щоб вже втілювалися не тільки бізнес мрії, але і мрії особистого характеру.

Спасибі велике!»

 

Інтерв'юер: Наталія Подгорна 

Фотограф: Олена Мартиненко

Коментарі  

+8 #1 Лариса 31.08.2017, 16:59
Молодці дівчатка настало свято і на вашій вулиці.тільки можу сказать так тримать
Цитата

Додати коментар