Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

Роботодавцю, легалізуй зарплату!

Держава гарантує громадянам право на працю, яке визначене ст. 43 Конституції України і дає можливість заробляти собі на життя працею, яку особа вільно обирає або на яку вільно погоджується, а також право на належні умови праці, своєчасне отримання заробітної плати.

Але не завжди ці гарантії дотримуються. Порушення законодавства про оплату праці, примусове запровадження неповної зайнятості, неоформлення трудових відносин, невиплата допомоги в разі тимчасової непрацездатності – це далеко неповний перелік порушень.

Найпоширенішим  порушенням є  виплата заробітної плати в «конвертах», тобто частину заробітної плати роботодавець платить офіційно відображаючи в бухгалтерському обліку, а частину платить готівкою без декларування цієї суми відповідним органам. Офіційна заробітна плата є навіть меншою за мінімальну.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для роботодавців усіх форм власності і господарювання.

Працівник погоджуючись працювати у роботодавця на 0,5 ставки від мінімальної заробітної плати  позбавляє себе майбутньої пенсії, адже відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» працівникові, який відпрацював повний місяць зараховується страховий стаж лише за умови сплати мінімального страхового внеску – а це 22,0% від мінімальної заробітної плати. Отримуючи заробітну плату половину мінімальної, страховий стаж зарахується працівнику пропорційно, тобто лише 15 днів на місяць.

Враховуючи те що відповідно до пенсійної реформи, яка впроваджується в державі страховий стаж необхідний для призначення пенсії буде становити 35 років,  дуже важливим є для кожного працівника отримання легальної заробітної плати, щоб в майбутньому мати право на пенсійне забезпечення. Страхові внески, які сплачуються роботодавцями за своїх найманих працівників, є основою формування  бюджету Пенсійного фонду України. Кошти бюджету Фонду йдуть на виплату пенсій нинішнім пенсіонерам.

Тому той, хто платить зарплату „в конверті”, нехай не називає себе патріотом України.

 

Перший заступник начальника об’єднаного управління                  В.Балаш                         

Додати коментар