Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

Поіменне голосування та восьмигодинний ґвалт. В Рацеві поставили першу крапку в історії з курниками

Минулої суботи відбулися громадські слухання у селі Рацево, що на Чигиринщині, стосовно будівництва курятників ДП “Перемога Нова”.

Ще за півгодини до початку увесь зал місцевого будинку культури був заповнений. Нагадаємо, минулого тижня аналогічні слухання відбулися у селі Вітово. Там майже одноголосно селяни проголосували за підтримку проекту. 

Перед приміщенням активіст Павло Романенко влаштував агітацію: у гучномовець він закликав місцевих голосувати проти. Після нього виступили ще кілька осіб, які зачитували свої емоційні промови з папірців. Поруч із ним стояла жінка з плакатом “Чигирин – Богданів край, а не курятник”. Охороняти правопорядок під час слухань приїхали більше сотні правоохоронців. Частина із них працювали надворі, кілька десятків – у приміщенні. Група осіб заблокувала вхід у приміщення БК, де відбувався захід. Перед початком засідання пенсіонер, місцевий фермер  Михайло Погорішній вимагав відтворили на проекторі альтернативу тим роликам, які транслювали. У залі зчинився ґвалт. Люди почали кричати: “Не хочемо!” “Не треба”. Інша частина вигукувала: “Правду!”, “Подивилися один фільм – подивимось і другий”. 

Перед людьми виступив чоловік, що представився директором школи. Однак його промову люди сприйняли насторожено та подекуди агресивно. 

– Матері кидають дітей і їдуть за кордон. Доки це буде? – обурилися місцеві жительки, які сиділи в першому ряді.

– Діти без роботи, а ви свою правду вимагаєте. Та немає ніде її. У тебе грошей повні кармана, а в нас не вистачає пенсії на ліки. На обговорення містобудівної документації частини території за межами села для розміщення 9 бригад батьківського поголів’я птиці (1 черга) спочатку зареєструвалося 890 жителів села Рацево. Гостей – 141 особа.

Головою слухань стала очільниця села Лариса Постригань. Після обрання  погоджувальної

комісії перейшли до презентації проекту. Представник "Миронівського хлібопродукту" (МХП) Ігор Лещенко розповів, що поблизу Рацева планують три черги будівництва. У першій заплановано зведення 9 площадок: 6 – для утримання курей племінного господарства і три – молодняка.

– Бригада – це 10 пташників де загалом живе 100 тисяч птиці. Усього заплановано 10 таких бригад. Загальна кількість птиці на підприємстві складе один мільйон. Для прикладу, в Ладижині аж 24 мільйони,  – говорить Лещенко.

Його презентацію частина противників сприйняла негативно, тому вона тривала під гучні вигуки “Ганьба”, свист та тупотіння ніг.

– Ви мене заводите, – пожартував представник. – Такої аудиторії в мене ще не було ніколи. Основні зауваження, які надійшли, стосувалися відходів, води, повітря, стічних вод, посліду та падіжу. Біля кожного курника передбачений бункер з кормами. На площадці будуть контейнери для пластику, побутових відходів та падіжу. Також присутнім продемонстрували дороги, якими буде пересуватися їхній транспорт.

– Щоденно на кожній бригаді утворюється близько 40 кг дохлої птиці, відповідно на 9 площадках щоденно утворюватиметься 360 кг. Їх будуть вивозити спецавтомобілем на цех утилізації в Каневі, – говорить представник МХП. Щороку збиратиметься 2,5 тисячі кубів води після миття пташників (1 раз на рік миють приміщення, де утримується батьківське поголів’я, двічі – молодняк). Цю воду збиратимуть у жижонакопичувачі. Воду вивозитимуть на очисні споруди у Канів, або після додаткової обробки використовуватимуть як добриво. Для цього потрібно лише 13 га землі.

Противники будівництва увесь час галасували у залі. – Я взяв у сільській раді статистику. У 2005 році в Рацево жило 6 тисяч осіб, нині – 3366 і це при тому, що жодне підприємство не чинило негативний вплив на екологію. Людей і далі меншатиме без підприємства, адже молодь їхатиме у інші міста, де є підприємства, – говорить Лещенко.

– На наших підприємствах люди отримують 8-10 тисяч гривень. Однак обирати вам. Презентацію присутні зустріли оплесками. Після цього проголосувала за проект погоджувальна комісія. 17 осіб були за, лише 6 – проти. Опісля перейшли до виступів. Першим на сцені до присутніх звернувся голова обласного осередку “Національного корпусу” Дмитро Кухарчук.

– Перед вами непростий вибір: з усіх сторін є хороші і погані аргументи. Я розумію, що немає роботи, люди ідуть закордон. А з іншого – є екологічна криза, – говорить Кухарчук. – Що стосується інвесторів! Потрібні вони чи це має бути хтось інший – не знаю. Я не буду переконувати, адже вибір за вами. Ви живете на цій землі. В мене тільки одне прохання: перед тим, як будете робити вибір, задумайтеся і проаналізуйте для себе, чи готові ви на ці ризики піти. Наступного виступаючого сприйняли негативно. За криками та гуркотом складно було розслухати їхні аргументи проти.

Потім слово взяв Микола Мірошниченко. Чоловік заявив, що аргументи проти – надумані. – Курники мають щорічну потребу у воді – 119 тисяч кубів. Але ж у нас були корови, свині, консервний завод. Ці потужності мали потребу у 148 тисяч кубів. Чи були тоді проблеми? Чи існує ця проблема води чи ні!? Очевидно, що не існує. Хтось кричить, що у Каневі біда. Я вважаю, що кожну ситуацію треба розглядати на прикладі конкретного місця, – говорить чоловік. Також він прокоментував репліку Кухарчука стосовно інвесторів. Місцевий житель стверджує, що зараз немає черги з інвесторів.

– Я два роки звертаюсь у вищі органи і ніхто не може допомогти. Ваша позиція виявляється лише криками ганьба і тупотінням, але правило бумеранга ніхто не відміняв. Пропоную проголосувати і затвердити план, – вніс на розгляд Мірошниченко. Після цього надійшла пропозиція від противників, щоб гості покинули зал. Більшість підтримала таку ініціативу, але на неї ніхто не зреагував. Після цього слово надали лідеру противників будівництва курників Павлу Романенку з проханням після цього разом із гостями покинути приміщення. – Ви не уявляєте, якої ваги питання вирішуєте. Ви голосуєте за нищення своєї землі, своїх дітей. Чигирин – проти. Ми недопустимо. Не буде цього, тим більше, що низка порушень виявлена у детальному плані. Усі ці виступи присутні зустріли обурливими криками та тупотінням ніг. Після слово взяла місцева жителька Наталя Крутько.

– Шановна громадо, ви бачте, який балаган і цирк тут відбувається. Я думаю, до цього часу всі визначились. А Романенко нехай іде в Тіньки і там вирішує свої питання. Ми не давали йому таких повноважень, – сказала жінка. Вона запропонувала питання про затвердження документації поставили на голосування. Під час голосування виникла низка проблем: роботу членів лічильної комісії блокували, папірці для голосування розривали навпіл та тримали в обох руках. Після провальної спроби вирішили проводити поіменне голосування. Цей процес тривав понад п’ять годин. Зрештою за проголосували 400 осіб, проти – 315.

Нагадаємо, у Вітово за проголосувало 237 осіб, проти – лише три. Загалом проект підтримало 637 жителі сіл, проти – 317.

Інформація - Інфоміст, відео - Дзвін

Коментарі  

+34 #44 Бройлери рулят 06.01.2018, 09:57
Цитую Все може бути:
Вчора почув таку інформацію,що курники будуть не лише В Рацевому,а й Тіньках,Боровиці і Топилівці.Вже все проплачено й порішано,

Зато як заживем - в гамні ,багато і не довго. І взагалі, хто сказав що людина хозяїн планети? На зміну ери людей прийшла ера тварин і тваринних інстинктів.
Цитата
+26 #43 Все може бути 05.01.2018, 21:29
Вчора почув таку інформацію,що курники будуть не лише В Рацевому,а й Тіньках,Боровиці і Топилівці.Вже все проплачено й порішано,і якщо весь район не підніметься-то через пів року,рік,буде вже пізно.Ця бандота хоче чоб уся Чигиринщина потонула в лайні.А ще дуже стараються через те що поряд є величезна зливна яма,що зараз носить назву Дніпро.
Цитата
+34 #42 Алла 04.01.2018, 14:15
Будь ласка, задумайтеся!!! Мало того, що піде забруднення вод і землі,так ще скільки з'явиться болячок дихальних шляхів,адже вся оця гидота буде в повітрі!!! Зараз діти і без того купу болячок мають,а якщо ще таке забруднення зроблять, то хорошого не жди...
Пожалійте себе і дітей!!!
Я вже не один десяток років приїжджають в Рацево до рідних і друзів,відпочиваю,вже і своє дитя маю та привозю його на відпочинок. А якщо зараз там збудують отой злощасний завод,то не буде куди приїжджати на відпочинок...
Подумайте!!!
Цитата
+33 #41 Алла 04.01.2018, 14:12
Шановні рацівчани!
В мене волосся стає дибом, коли я читаю, що 400 чоловік проголосували''за''!!! Хоч я і не жителька села,але рідні і знайомі в мене в Рацеві є,тому доля їхньої батьківщини не залишає мене в спокої...
Відповім з власного досвіду:у нас сусіди займалися вирощуванням курей(від малесеньких курчат до дорослих курок). Чесно? Це був ЖАХ!!!! Весною ще так собі,а от тільки погодка іде на плюс 10 то це вже смерть-воняє так,наче у мене в дворі вивернули цистерну курячого навозу!!! А мухи мало того,що ВЕЛИЧЕЗНІ,так ще й сотнями літають!!!! Як розвішую стірку,то вкриваю хоча б якоюсь марлею,бо одяг тоді весь в крапочках,які неможливо відіпрати!!! А от коли чистять в курнику,то сморід стоїть на всю вулицю!!! І не один день!!!
Це продовжувалося років зо три,а потім вже сусіди не витримали і почали писати скарги...тепер ці люди збудували курник за селом, то вже легше.... Тип у них же не таким розміром виробництво було,як вам пропонують, а в десятки разів менше!!!
Цитата
+37 #40 КИРИЧЕНКО ОЛЕКСАНДР 03.01.2018, 07:35
Буде набивати свої кармани а ви за сто долларів в місяць будите працювати ви бажаете стати РАБАМИ за копійки.....Я кі діти тут будуть працювати ви що зглузду зьїхали коли в Польщі робітник на Курячій фермі отримуе 700 долларів платню і він вернется додому працювати за 100 долларів ну це смішно невже ваші діти такі тупоголові думаю що ні....Головиха та Возвишаев отримають відкати за проведену процедуру та керівні посади а ви знову будите гнути на них спину у ярмі...Ну шановні люди треба хоть трохи мати повагу до себе.....З повагою до вас Кириченко Олександр........
Цитата
+33 #39 КИРИЧЕНКО ОЛЕКСАНДР 03.01.2018, 07:34
.І ми нарешті виберем гідних депутатів які будуть відстоювати наші інтереси громади та розвивати наш район....Ще бажаю додати з цим ми зіткнулися на полігоні в Чугуеві**Харьковська область** ми комплектувались там і периодично з ранку та в вечері була така вонь що аж ригати кишки крутило...Я запитую з вояками місцевих вояків що за вонь,вони відповідають що це Птицефабріка яка знаходится за 10 км від полігону ???????? і таке воніще я вам скажу громадо що ми так бажали бистріше звідти поїхати бо сморід був нестерпний...А тепер з цього приводу ви думаете що туристи будуть ньохати той сморід їх взагалі небуде в нашому місті і воно занепаде...А КОСЮК буде набивати собі кармани та їздити на Мальдіви чи Егіпет і поперше ему ненюхати...
Цитата
+34 #38 КИРИЧЕНКО ОЛЕКСАНДР 03.01.2018, 07:32
В трете **піонер вожата**пані Лариса всіляко перешкоджала виступу Ветеранів АТО зі Степанців які приїхали підтримать громаду Чигиринського району проти забудови курниками тому що в їхньому селі пропала вода в колодязях а тече зловона жижа...Пані головиха виказала не повагу до Захісників Батьківщини та ще нацьковувала Поліцію що буде бійка з нашого боку і працівники заблокували нас з ВО..Свобода та Правий сектор...Тут іде змова на всіх рівнях....Но що я бажаю вам відповісти громадо як що ми надалі будемо гуртуватися та протидіяти ми Переможимо бо единим джерелом Влади е Народ тільки він до кінця неусвідомлюе це.....Вам багато розповідають казок та нібіліць що все напрасно невірте цьому я вас запевняю....
Цитата
+33 #37 КИРИЧЕНКО ОЛЕКСАНДР 03.01.2018, 07:30
ЗВЕРТАЮСЬ ДО ГРОМАДИ ЧИГИРИНСЬКОГО РАЙОНУ....Керівник ГО **УКРАЇНСЬКИЙ ОПІР ВЕТЕРАНИ АТО та ВОЛОНТЕРИ**.Бажаю вам відповісти стосовно курятників всі ці збори проведені з порушеням вимог чиного законодавства УКРАЇНИ..Перше слуханя проходять так..но і в окружних селищних пунктах які знаходятся біля будівництва аце...Тіньки...Чигирин..Галаганівка...Стецівка..Ро зсошенці...Новий Чигирин...Вітово...** І як що більшість голосів буде проти то ніяке будівництво неможе будуватися.** Неможуть два села Рацево та Вітово вирішувати долю більшості Чигиринського району вас бажають обдурити мотивуючі що слуханя пройшли в цих селах значіть будуть будувати....В друге закликаю жителів Чигиринського району в разі порушеня цього регламенту створити блок - пости навкруги забудови та перешкоджати завозу матеріалів як робили громади в Мошнах та Степанцях..
Цитата
+49 #36 Ігор 31.12.2017, 13:46
Цитую Время Ч:
Ну вже пар випустили? Катастрофа неминуча, Новому Чигирину хана, жити тут буде неможливо. В цьому році влада приготувала для жителів посьолка два передноворічних подарунка - знищили центральне отоплення і дала добро на будівництво поряд самого більшого в Європі курятника. Тепер хочу почути розумну людину, можливо юриста, як зупинити курячу навалу пока в рамках закону?

Цитую працівника черкаської ОДА: "в рамках закону зупинити будівництво Перемоги Нової практично неможливо. Вся вертикаль влади і суди або куплені або на них є компромат. Працюють десятки проплачених працівників і юристів. Ти навіть не уявляєш, який чиниться тиск і які мільйони платяться. Без організованого спротиву жителів, що боряться за своє життя і життя дітей та внуків, висвітлення протестів і акцій в засобах масової інформації та соціальних мережах, околиці чигиринщини і рацевого поступово вимруть". Крапка. Висновок робить нам.
Цитата
+60 #35 Время Ч 30.12.2017, 23:29
Ну вже пар випустили? Катастрофа неминуча, Новому Чигирину хана, жити тут буде неможливо. В цьому році влада приготувала для жителів посьолка два передноворічних подарунка - знищили центральне отоплення і дала добро на будівництво поряд самого більшого в Європі курятника. Тепер хочу почути розумну людину, можливо юриста, як зупинити курячу навалу пока в рамках закону?
Цитата

Додати коментар