Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

Насильство над родиною журналіста має бути покарано

Таку думку висловив відомий Черкаський правозахисник Валерій Макеєєв на своїй сторінці у соціальній мережі щодо розгляду судової справи стосовно побиття Чигиринських журналістів.

"Сьогодні в Апеляційному суді Черкаської області захищали родину журналіста- головного редактора газети «Чигиринські вісті». Говоримо про Насильство, яке не потрапило до статистики наших опонентів, як злочин проти журналістів.

Так, суд першої інстанції розглядав справу за кваліфікацією ст.173 КЗпАП – «Дрібне хуліганство», і визнав винною у вчиненні правопорушення певну особу за насильство над 13 річним Данилком. Покарання «грізне» - 68 грн. 
Та винний, не вважаючи себе таким, подав апеляційну скаргу.

Здавалося б, звичайна т справа. Та багато ньюансів. 
Чи належне покарання?
Коротко обставини справи: 12 січня 2018 року певна група осіб здійснювала т.з. «акцію», проявом якої було фактичне перекриття руху транспортних засобів. ( до речі, як з’ясувалось, дозвіл на проведення «акції» орган місцевого самоврядування не надавав, та і звернення за таким дозволом не було).
Начеб-то, повертаючись у часи 100 річної давнини, учасники «акції» мали претензії до пасажирів міського транспорту, серед яких опинилась і редакторка місцевої газети ( яку відразу опізнали мітингарі) зі своїми онуками. «Результатом такого опізнання», як свідчать очевидці, була лайка та погрози на адресу журналістки ( пов’язані з її професійною діяльністю), та , врешті решт, насильство над 13-річним онуком журналістки.
Що тут можна сказати?
Що є ознаки не тільки адміністративного правопорушення, а і більш потужного кримінального злочину, що скоєно по відношення до членів родини журналіста групою осіб. Нагадаю, що за змістом ст.345-1 ККУ, ПОГРОЗА вбивством, НАСИЛЬСТВОМ або знищенням чи пошкодженням майна щодо журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності -
карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, вчинені організованою групою, -караються позбавленням волі на строк від семи до чотирнадцяти років."

Коментарі  

-1 #1 Валя 20.03.2018, 08:58
По 14-ть років не менше, діяла і діє організована група
Цитата

Додати коментар