Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

"Зрадник"-український фільм американського режисера, розповість про повстанців Холодного Яру

Незабаром на екрани країни має вийти "Зрадник" – український фільм американського кінорежисера Марка Хаммонда про повстанців Холодного Яру.

 

Кінострічка є одним з переможців 3-го конкурсного відбору Держкіно і отримала державну фінансову підтримку на 50 % собівартості фільму з загальним кошторисом 24,12 мільйонів гривень.

Фільм має складну історію зйомок, які розпочалися у "напівпідпільному режимі" ще в часи правління проросійського президента Януковича. "Зрадник" під час попередніх зйомок був "Окупацією", історичною драмою, а ще раніше — "Варіантом Марконі", історичним детективом, повідомляє АСС.

Проект знімали з 2012 року. Відтоді мінялися режисери (всього їх було чотири – двоє з України. один з молдови і один – зі США) і, звичайно ж, концепція. Планувалося, що стрічка розповість про криваві події на території України, що відбувалися в 20-тих роках минулого століття і відомі, як Холодноярське повстання. Молдовський режисер Валеріу Жерегі (третій за рахунком) відзняв у цьому ключі 70% стрічки.

Американець Марк Хаммонд, що замінив Жерегі, рухався вже у зовсім іншому напрямку: "1971 рік, Одеська кіностудія. Куратор студії від КДБ дає наказ повторно, згідно з політикою Партії, редагувати щойно закінчений фільм молодого режисера про події української "громадянської" війни. Відповідальною за це призначають молоду редакторку, яка розуміє, що мусить захищати бачення режисера і оберігати правду про свою країну під радянською окупацією".

Як ви вже здогадалися, матеріал, відзнятий Жерегі, і виконує роль цього "щойно закінченого фільму"…

Прем’єра "холодноярського" фільму на екранах країни очікується 12 квітня.

Додати коментар