Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

Неповнолітніх покарано за незаконне заволодіння транспортними засобами

Дотримання всіма громадянами встановленого порядку користування транспортними засобами є важливою умовою безпечної роботи транспорту.

Використання певного транспортного засобу в сфері руху  допустимо лише тими, хто має на це право.

Особа, яка заволодіває транспортним засобом, не залежно від його виду,  порушує цей порядок, чим створює загрозу для безпеки руху та позбавляє власника транспортного засобу можливості реалізовувати свої права відносно нього.

Інколи особи, які заволодівають транспортними засобами не мають посвідчення водія,  певних навичок керування транспортним засобом,  при цьому можуть перебувати у стані алкогольного сп’яніння, що в свою чергу створює небезпеку для життя та здоров’я людей. Не рідко такі злочини вчиняють неповнолітні особи.

Положення Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України дають можливість повною мірою здійснювати кримінальне судочинство щодо неповнолітніх правопорушників на засадах максимальної гуманізації заходів впливу щодо них.

Так, Чигиринським районним судом Черкаської області двох неповнолітніх визнано винними та засуджено за ч. 1 ст. 69, ч. 2 ст. 289 КК України до 3 років позбавлення волі без конфіскації майна та на підставі ст.ст. 104, 75 КК України звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням строком в два роки, та покладено ряд обов’язків, передбачених ст. 76 Кримінального кодексу України.

Також, Чигиринським районним судом Черкаської області визнано винним та засуджено одного неповнолітнього за ч. 1 ст. 289 КК України до 3 років позбавлення волі без конфіскації майна та на підставі ст.ст. 104, 75 КК України звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням строком в один рік, та покладено ряд обов’язків, передбачених                              ст. 76 Кримінального кодексу України.

Наразі вироки набули законної сили.

Таким чином, неповнолітнім особам судом було призначене покарання, необхідне й достатнє для їх виправлення та попередження нових злочинів, із врахуванням ступеня тяжкості вчинених злочинів, умов їх життя та виховання, у тому числі особливості їх особистості.

 

Чигиринський відділ Смілянської місцевої прокуратури

 

Додати коментар