Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

В Холодному Яру – унікальне явище (відео)

На території унікальної природної пам'ятки урочища Холодний Яр у Черкаській області зафіксували унікальне за своїм масштабом і красі явище. Одночасно тут зацвіло 60 гектарів рідкісних складчастих пролісків.

 

Первоцвіти вже викликали справжній туристичний бум, який не дуже сприятливо позначається на самих рослинах.

Сотні туристів приїжджають в заповідник, щоб сфотографуватися серед ніжних квітів, але деякі, побачивши масштаби цвітіння, вирішують прихопити з собою не тільки спогади, але й цибулини пролісків або букетик червонокнижних квітів. Саме тому вже майже 20 років багатства Холодного Яру змушені захищати від настирливих туристів біологи і студенти-екологи.

Щодня добровольці-екологи прочісують десятки кілометрів лісу і перевіряють цілісність найбільших квітучих ділянок.

Після посилення відповідальності за знищення рідкісних видів рослин і введення жорсткого контролю волонтери зазначають, що браконьєрів стало значно менше. А от горе-туристів тільки за останній тиждень зловили більше 10. Саме вони сьогодні — головні недруги рідкісних квітів.

За словами громадського інспектора Андрія Журавля, обходити територію доводиться кожні 10-15 хвилин, так як особливо винахідливі відвідувачі примудряються і за цей час підбігти, нарвати квітів і втекти з місця злочину, як ні в чому не бувало. Варто відзначити, що тутешні поля пролісків вимагають особливого ставлення і захисту, адже це найбільша у світі рівнинна популяція підсніжника складчастого. Завдяки забороні на продаж квітів і постійному контролю за 20 років вдалося відновити і розвинути екосистему в таких масштабах. На даний момент в урочищі цвіте близько 60 гектарів пролісків. Найбільш інтенсивні зони росту квітки визнали заказниками.

Особливою популярністю серед туристів це місце користується в період весняних свят. Попередження для несвідомих туристів, охочих нарвати пролісків. Це «ексклюзивне задоволення» — вельми дороге. За маленький букетик оштрафують на 6,5 тис. грн., а до того ж зобов'яжуть заплатити ще по 62 грн. за кожну зірвану квітку.

Додати коментар