Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

Шахрайство пов’язане з переказом грошових коштів

На сьогоднішній день шахрайство є поширеним явищем, а шахраї в своїй діяльності використовують як телефон так і Інтернет.

Одна з найшкідливіших схем "розводу" - платні номери. Наприклад, на Інтернет-сайті з продажу публікується дуже вигідне оголошення, під ним - контакт. Зателефонувавши за ним, людина виявляє, що з рахунку зникла певна сума грошей, а тому щоб уберегти себе та свою нервову систему слід купувати товари на сайтах, які вже перевірені.

Набагато гірше, коли аферисти грають на довірі: людям дзвонять на мобільний або домашній телефон і кажуть, що їхні близькі потрапили в біду, наприклад, затримані поліцією і допомогти їм можна, заплативши певну суму. Все виглядає переконливо - до жертви навіть звертаються на ім'я по батькові (шахраї зазвичай готуються до подібного роду "роботи"), крім того, людині просто не дають вийти зі стресової ситуації і тверезо мислити і через деякий час вона віддає конверт з грошима "посереднику" або перераховує їх на картку. Дивно, але більшість жертв навіть не здогадується зателефонувати родичу, який, нібито, потрапив у біду.

Враховуючи, що така схема вже стала класикою телефонного шахрайства, вберегтися від неї можна і одним із способів захисту це домовитися членам однієї сім'ї між собою, кому потрібно дзвонити у разі біди.

Крім цього, попросіть людину, яка вам зателефонувала назвати ім’я вашого рідного, описати його зовнішність і відповісти на питання особистого характеру. Також можна перевірити слова незнайомців, зателефонувавши безпосередньо до своїх родичів та перепитати у них, чи насправді з ними сталася ситуація, про яку стверджують можливі шахраї. Якщо ж до близьких не можливо одразу додзвонитися, тоді потрібно перевірити цю інформацію, звернувшись до працівників поліції. Саме так ви зможете вберегтись від шахраїв.

Додати коментар