Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

Чигиринській ОТГ бути!!! Чи все таки ні???

Вчора відбулась XLVІІ сесія Чигиринської міської ради, на якій розглядалось одне питання - “Про добровільне об’єднання територіальних громад”.

Результатом роботи сесії стало прийняття рішення щодо об’єднання Чигирина з

– Галаганівською сільською територіальною громадою села Галаганівка Чигиринського району Черкаської області;

– Красносільською сільською територіальною громадою сіл Красносілля, Розсошинці, Погорільці Чигиринського району Черкаської області;

– Матвіївською сільською територіальною громадою села Матвіївка, селища Скаржинка Чигиринського району Черкаської області;

– Стецівською сільською територіальною громадою села Стецівка Чигиринського району Черкаської області;

– Суботівською сільською територіальною громадою села Суботів Чигиринського району Черкаської області;

– Тіньківською сільською територіальною громадою села Тіньки Чигиринського району Черкаської області

у Чигиринську міську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у місті Чигирин Чигиринського району Черкаської області.

Слід відзначити що за дане рішення проголосували всі присутні депутати, що прийшли на сесію — 20.

Передувало цій сесії громадське обговорення щодо об'єднання територіальних громад та подальший позитивний висновок Черкаської ОДА щодо спроможності існування ОТГ в такому складі. Це досить важлива складова. Адже раніше проанонсована потенційна Медведівська ОТГ такого висновку не отримала.

Цікавості ситуації додає той факт що Чигирин, як то кажуть, впригував в останній вагон під назвою “Добровільне об'єднання” та вибори до новоствореної Чигиринської ОТГ могли відбутись вже 28 жовтня цього року разом з виборами у інших ОТГ.

Але не так сталось, як гадалось. Центральна виборча комісія, до повноважень якої серед іншого відносяться призначення перших виборів до ОТГ, 09 серпня 2018 року виносить постанову № 122 Про звернення до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя” якою перекреслює можливість проведення перших виборів у ОТГ до отримання роз'яснень від Верховної ради на предмет законності проведення таких виборів без місцевого референдуму.

Пам’ятаючи той факт що депутати Верховної ради перебувають на канікулах до 4-го вересня, стає очевидним що проведення виборів до Чигиринської ОТГ може і не відбутись як в цьому році так і в наступному.

В цьому — бо у вересні розробляється бюджет на наступний рік, а також той факт що вибори призначаються за 70 днів до дня проведення. А в наступному їх можуть не призначити тому що до чергових залишається рік. А Закон каже про недоцільність проведення позачергових (до яких відносяться вибори до ОТГ) виборів у разі, коли до чергових залишається рік. Як ми знаємо чергові вибори до місцевих рад відбудуться у 2020 році.

Також слід зазначити що обидва варіанти теоретично все ж можливі. Та за однієї дуже суттєвої умови. Отримання роз'яснення від Верховної ради України, що ДОЗВОЛЯЛО б провести вибори до ОТГ без проведення місцевого референдуму. Чи буде таке роз’яснення при ситуації коли країна входить у Президентські перегони — питання риторичне...

 

Коментарі  

+13 #5 Igor 16.08.2018, 13:39
Згоден, що при створенні ОТГ є багато проблем і питань. Але штат чиновників і блюдолизів коло них такий надутий, що ніяких податків їм на зарплату і премії невистачить. В одній Рацівській с/р більше 16 осіб: голова (лариса П), заступник (микола В) і так далі, Що вони роблять? підбурюють людей у селі один проти одного? чіпляють камери і таблички про надійного партнера? переганяють гроші у свій карман через асфальт ( щебінь примазаний тонким шаром асфальту)? Краще б взяли сапи та амброзію хоч в центрі вирубали...
Цитата
+12 #4 Лука Кіндратович 16.08.2018, 09:58
В об'єднанні громад все 50 на 50...
Позитив:
1. Позбавлення від РДА та Райрад - грузно-ненужного не розумного баласту;
2. Самостійне управління та розподіл фінансів, (якщо вони звістно будуть)).
Негатив:
1. Що робити з деприсивними територіями...розвивати...за що...
2. Утримання державних структур які є на території...за що?
3. Скорочення, обмеження,ліквідація і т.д....всього що не потягне громада...
Цитата
+13 #3 Igor 15.08.2018, 18:59
В списку громад на об'єднання відсутні Рацеве та Вітове. Сільська головиха П****** Л. під керівництвом продажного К****** і Т***** плювали на
жителів цих сіл? Головне, щоб рябу запихнуть? тим більше, що бачимо процвітання в селах - на стовпах камери за бюджетні гроші поставили і таблички, що перемога нова (ряба) ваш надійний партнер. Ну німецький порнофільм - шукай презерватив і біжи до ряби задом.
Цитата
+11 #2 свій 15.08.2018, 18:49
А К******* так бігав, ганяв мабуть хоче стати голово ОТГ
Цитата
+7 #1 Справедливий 14.08.2018, 21:44
Ви перевіряйте свою інформацію, бо Медведівській ОТГ бути і висновок вони отримали всим назло
Цитата

Додати коментар