Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

З Чигирина в Почаїв? Легко! 14 вересня паломницький тур

14 вересня цього року відбудеться паломницький тур до Почаєва. Виїзд з міста Чигирина на комфортабельних автобусах.

 

Що можна побачити під час туру.

Почаївська Лавра. На заході України живе своїм звичайним життям древнє місто Почаїв, який міг би так і залишитися непримітним для туристів і не залишив би такого значного сліду в історії якби не його головна духовна цінність – Свято-Успенська Почаївська Лавра, золоті куполи якої видно ще на під'їзді до міста. Почаївська Лавра – стародавній оплот православної віри, розташований на високому пагорбі, що підноситься над містом Почаїв більш ніж на 75 метрів, і вражає всіх гостей міста своїм мальовничим величчю. Підносячись від гори до неба, монастир у всі часи стояв на сторожі Святого Православ'я на землях Галичини і Волині. Свято-Успенська Почаївська Лавра – один з п'яти православних монастирів на території історичної Русі, удостоєних титулу Лаври, одна з трьох українських Лавр, четверта з часу отримання титулу, після Свято-Успенської Києво-Печерської Лари (Київ), Свято-Троїцької Сергієвої Лаври (Підмосков'я) і Свято-Троїцької Олександро-Невської Лаври.

Свято-Духівський Скит. Історія Свято-Духівського скиту починається з 1197 року. За документальними свідченнями, Мефодій заснував невелику каплицю на одній з Почаївських гір. А пізніше, в 1219 році, на вершині цієї гори заклали монастир і храм Преображення Господнього. Обитель відрізнялася строгістю чернечого життя. Пізніше в ньому заснували друкарню і богословську школу. Стіни монастиря стали його своєрідним літописом: на них ченці записували всі важливі події. У 16-17 століттях обитель спіткали біди: спочатку вона була знищена в результаті набігів, потім морова виразка винищила майже всіх ченців. Відновлення монастиря почалося в 1901 році тут, у тиші вікових дерев, на горі, заснували скит Святого духа. Але в радянські часи його знову закрили. У стінах обителі влаштували психіатричний диспансер. А ченці переселилися в Почаївську лавру. Друге відродження монастиря, який став скитом, почалося в 1990 році. Ченці відновили вратарную церква Онуфрія Великого, церква Всіх Святих, звели корпус келій.

Джерело Святої Анни - Як свято серед низки буденного життя, так і деякі особливі місця виділяються серед багатьох місць на Землі. До одного з таких і відноситься Джерело Святої Праведної Анни – місце, яке прославилося своєю святістю і великою цілющою силою. Історія виникнення Святого джерела заснована на давніх переказах. На цьому місці вже був споруджений храм, зруйнований татарами під час татаро-монгольської навали. Через кілька століть тут відбулося чудесне набуття ікони Святої Праведної Анни. Жителі довколишнього села Онишківці віднесли святиню свою церкву. На наступний ранок ікона знову опинилася там же. Це чудове явище повторювалося кілька разів. Праведна Анна сама вибрала місце перебування, освятивши його отриманням своєї ікони, що свідчило про особливості цих місць і присутності тут Благодаті Божої. В пам'ять про ці події була побудована каплиця, а поблизу забив Святе Джерело.

Миколаївський собор у Кременці перебудований з римо-католическаго костелу францисканскаго монастиря, спорудженого в 1631 р. До будівлі костелу на цьому місці знаходилася старовинна Троїцька православна церква. Монастир і костел було закрито в серпні 1832 року. Миколаївський собор кам'яний, старовинної архітектури знаходиться на Широкій вулиці; кам'яна дуже витончена дзвіниця розташована навпроти входу в собор і служить в теж час воротами для входу в церковну огорожу. У соборі є дарохранильниця пожертвувана Імператором Олександром III Олександровичем, коли Він був ще Спадкоємцем Престолу «на вічне поминання за упокій душі Государя Цесаревича і Великаго Князя Миколи Олександровича», як свідчить напис на лицьовій стороні дарохранительниці.

Костел Святого Станіслава. Два століття поспіль католицька громада проводила службу в напівлегальному становищі, переживаючи важкий період. Але незабаром до влади приходить віротерпимий імператор Олександр 2, який з 1855 року дозволив будівництво костелу. Більше того, він навіть виділив з державної скарбниці чималі кошти для зведення будівлі. Три роки потому кременецькі католики на головній міській вулиці звели дивовижний храм, біля підніжжя Замкової гори. Його урочисто освятили листопада 1857 році в честь святого Станіслава. У 1872 році костел Святого Станіслава отримав у подарунок мармурову чашу для обмивання з ликом Богородиці, розмістили біля центрального входу. Автором творіння був талановитий волинський скульптор Ст. Бродський. Початок 20 століття відзначається збагаченням Кременця новими дарами, які отримав костел Святого Станіслава. У 1909 році В Парижі видатний польський майстер Вацлав Шимановський виготовив пам'ятник відомому польському поету Юліушу Словацькому. У 1910 році його встановили в костелі на честь сторіччя з дня народження поета.

Богоявленський монастир. Заснований в XVII ст. Кременецький православний монастир нині займає приміщення побудованого в 1760 р. С. Потоцьким католицького монастиря реформаторів. Саме при Богоявленському монастирі у 1633 р. в Кременці була створена перша школа, друкарня і лікарня. Обитель отримала благословення митрополита П. Могили. У 1638 р. у братській друкарні було видано один з перших церковнослов'янських підручників - "Кременецька граматика". Згодом школа була перетворена в єзуїтський колегіум, а нинішнє приміщення Богоявленський монастир отримав після ліквідації греко-католицької унії в 1832 р. у поч. XX ст. над Святими вратами звели триярусну дзвіницю. При монастирі діяла братська Свято-Миколаївська церковно-парафіяльна школа. У 1959 р. монастир був закритий, в 1990 р. відродився як жіночий.

А також: П'ятницьке кладовище козаків характерників XVII століття, комплекс єзуїтського колегіуму та багато іншого!

Вартість туру - 1000грн. Деталі — за телефоном 0681273710, а також viber за тим же номером

Додати коментар