Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

Виборці з провулків міста і «берлінів» Нового Чигирина, відгукніться!..

Чигиринська ТВК офіційно надала «ЧВ» інформацію про формування територіальних виборчих округів з виборів депутатів до Чигиринської об’єднаної територіальної громади.

З метою загального інформування виборців про хід виборчого процесу до Чигиринської ОТГ, журналістами газети «Чигиринські вісті» від Чигиринської міської виборчої комісії 23.11.2018 року офіційно отримані Відомості про утворення територіальних виборчих округів, які були опубліковані на нашому офіційному сайті chigirinvisti.com.ua. Після цієї публікації до редакції почали звертатися люди. Як пересічні жителі Чигирина та навколишніх сіл, так і представники політичних сил, що беруть участь в передвиборчих перегонах на перших виборах до Чигиринської об’єднаної територіальної громади, які відбудуться 23 грудня 2018 року. Багато громадян та зацікавлені суб’єкти виборчого процесу звернули увагу на дивні збіги і розбіжності, якими рясніють Відомості про утворення територіальних виборчих округів з виборів депутатів Чигиринської міської ради. Так, наприклад, територіальний виборчий округ № 17 включає в себе орієнтовну кількість виборців 619, а також опис його меж. Тільки по цьому округу маємо такі адреси: м. Чигирин – вул. Миру: 4Б, 4В, 5, 5Б, 6, 6Б, 9, 10, 10А, 10Б, 11Б, 12, 13, 13Б, 14, 14Б, 15, 15Б, 21Б, 22Б, 23, 24, 24Б, 112. Що ж незвичного у цьому сухому переліку, і чому на це звернули увагу журналісти «ЧВ»?
За офіційним коментарем з приводу застосування законного механізму поділу територіальних округів Чигиринською міською виборчою комісією, журналісти редакції звернулися до депутата Чигиринської міської ради VII скликання, начальника відділу житлово-комунального господарства, землеустрою та інвестиційної політики Чигиринської міської ради, який обіймав цю посаду у 2016-2018 роках Олега Буня.
— Дякую, що погодились поговорити про перипетії місцевого виборчого процесу. Чи можете пояснити нашим читачам юридичні аспекти утворення територіальних виборчих округів?
— Територіальні округи мають бути поділені таким чином, щоб на кожному з них проживала приблизно однакова кількість виборців. Це дасть змогу мати представницький голос кожній території.
— Ви в міській раді певний час, а точніше майже три роки, обіймали посаду начальника відділу житлово-комунального господарства, землеустрою та інвестиційної політики, тож кому як не Вам відомі дані про адреси та розташування будинків в Чигирині, а також кількість мешканців?
— Окрім роботи в міській раді я ще працював у відділі статистики Чигиринського району. До моїх обов’язків входила підготовка до перепису населення, що мався відбутись у 2012 році. Одним із перших етапів підготовки було створення електронної форми поквартальних обходів із зазначенням кількості проживаючих по кожному з кварталів міста. Більш точнішої інформації аніж, та, яку тоді підготував я, ніде немає. Я про це неодноразово говорив. Та, нажаль, не був почутий…
— А хто в територіальній виборчій комісії відповідає за правильне і точне формування виборчих округів у відповідності до закону?
— Відповідальність за весь виборчий процес, в тому числі щодо правильного поділу на округи, лягає на голову та секретаря територіальної виборчої комісії.
— Тож в цьому контексті, чи можете ви сказати, що це за такі адреси, визначені зокрема в Чигирині по 17 виборчому округу – вул. Миру: 4Б, 4В, 5, 5Б, 6, 6Б, 9, 10, 10А, 10Б, 11Б, 12, 13, 13Б, 14, 14Б, 15, 15Б, 21Б, 22Б, 23, 24, 24Б, 112. І де такі будинки знаходяться?
— Швидше за все нинішнє керівництво виборчої комісії пішло шляхом найменшого супротиву. Взяли інформацію попередніх комісій з їхніми даними. Ці дані, звісно ж, не провірили. Тому й вийшло так що на таких округах як 17-й, зокрема, є будинки, яких насправді вже давно не існує. В цьому переліку є так звані «берліни» в Новому Чигирині: двоповерхові гуртожитки, які вже з 2-тисячних років демонтовані, тож логічно, що в них теж ніхто не проживає.
— На Ваше особисте оціночне суб’єктивне судження, чи може такий поділ бути випадковим? Це помилки, чийсь недогляд, недбалість?
— Щось напевно стверджувати важко. Та єдине можу сказати точно – а ні голова, а ні секретар комісії – люди абсолютно не підготовлені до виборчого процесу і до своїх обов’язків ставляться не досить серйозно. Нажаль.
— Як наявність адрес фактично не існуючих будинків в описах меж територіальних виборчих округів може вплинути на хід і результати місцевих виборів?
— Це може стати одним із методів фальсифікації виборів. Є один із таких методів, коли в день голосування привозяться люди з «прописками» по таких адресах. Не рідко такі «голоси» стають вирішальними при загальному підрахунку.
— Що тепер з цим всім робити? Адже журналісти редакції отримали офіційну інформацію про поділ виборчих округів в Чигиринській міській виборчій комісії 23 листопада та оприлюднили цю інформацію на нашому сайті та на сторінці Фейсбук, так би мовити в публічному просторі, де деякі дописувачі й помітили невідповідності.
— Вважаю що потрібно цю інформацію направити у районну виборчу комісію, а також у ЦВК.
— До цього часу, після офіційного опублікування, жодної реакції від міської виборчої комісії щодо уточнення меж ми не отримали. Насправді така позиція не витримує жодної критики. Як вважаєте, з чим це може бути пов’язано?
— Як я вже зазначав – мінімум це непрофесіоналізм. Максимум – навмисні дії
— Дякую за відповіді.
Також з цього приводу, з метою об’єктивного висвітлення, журналісти редакції звернулись за роз’ясненням до начальника Чигиринського бюро правової допомоги Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірини Поліщук, яка на даний час є членом Чигиринської міської виборчої комісії, фахівцем, яка приймала участь вже не в одній виборчій кампанії.
— Ірино Іванівно, зараз проводимо журналістське розслідування з приводу поділу Чигиринською міською виборчою комісією територіальних округів на виборах до Чигиринської ОТГ, які, як відомо, відбудуться 23 грудня 2018 року. Це питання стало цікавити громадськість саме після опублікування на сайті «ЧВ» офіційних Відомостей про утворення територіальних виборчих округів на виборах до Чигиринської міської ради. Також до редакції почали телефонувати громадяни. Представники політичних сил, які беруть участь у виборчих перегонах до Чигиринської ОТГ теж неабияк проявили зацікавленість правовим підґрунтям саме такого поділу округів. Суб’єкти виборчого процесу помітили недоречності і неточності у цих Відомостях, наданих Чигиринською ТВК. Як Ви можете прокоментувати цю ситуацію?
— По поділу округів можна сказати ось що. За процедурою, не пізніше ніж за 50 днів до дати проведення місцевих виборів, здійснюється поділ території утворюваної Чигиринської ОТГ на відповідні територіальні виборчі округи згідно Закону України «Про місцеві вибори». ЦВК визначила, що у нас повинно бути 26 округів з урахуванням також тих сіл, які ввійшли до ОТГ. Відповідно до положень виборчого законодавства поділ територіальних округів здійснюється на підставі відомостей, взятих у Реєстрі виборців. Тобто, як починається поділ – звертаємося до Реєстру виборців і звідти надається інформація про те, скільки у нас є житлових будинків на території, на якій планується проведення виборів і скільки відповідно зареєстровано виборців. Що стосується, наприклад, Нового Чигирина, то питань дуже багато. Адже згідно даних з Реєстру виборців в Чигирині, в так званому «посьолку» зареєстровані такі адреси, які, ну як я кажу «примари». Їх не має насправді (де-факто), але вони є (де-юре).
— Як виникла така ситуація?
— Це будинки, які, можливо, були колись тимчасово побудовані, але вони залишились не виведеними з житлового фонду міста і там зареєстровані жителі. І ці примарні будинки у нас числяться. На даний час не внесено змін до житлового фонду, тому зараз в переліку є будинки-привиди. Але констатую, що ТВК були допущені помилки. Це, можливо, спрацював людський фактор. Зокрема, по Чигирину є декілька провулків, які віднесені в зовсім інші виборчі округи, до яких вони аж ніяк не можуть бути віднесені.
— Чи можете конкретизувати? 
— Розумієте, в Чигиринській міській виборчій комісії зараз працює 18 членів. Всі задіяні в поділі. І коли інформація зводилась до купи, виявилось, що чотири провулки по Чигирину взяли з однієї дільниці і переадресували зовсім в іншу. З цього приводу вже звернулись до Реєстру виборців і з’ясували, що наприклад, провулок Якова Щириці, який повинен бути в 2-у виборчому окрузі, опинився у нас в 14-у виборчому окрузі, який територіально взагалі відноситься до іншої дільниці. В цьому сенсі треба зауважити, що округи діляться за територіальною приналежністю і формуються в межах однієї дільниці. Не можна їх «рвати» на різні дільниці. Думаю, що найближчим часом Чигиринська міська виборча комісія надасть офіційне спростування для публікації в газеті «Чигиринські вісті» та попросить оприлюднити нову інформацію по допущених помилках. Ну а стосовно Нового Чигирина, воно залишається відкритим. Тут дійсно питань дуже багато. Але їх треба було з’ясовувати міській раді із Реєстром виборців.
— Яким чином зараз Чигиринська ТВК може вплинути на ситуацію,що склалася по округах в Новому Чигирині?
— Скажу так, ТВК не має таких повноважень. Це може зробити Чигиринська міська рада, звернувшись до Реєстру виборців з метою виключення цих адрес.
— Дякую за відповіді.
Від редакції. Ось такі маємо думки. Наразі в цій ситуації виникає більше запитань, ніж відповідей. І одне із них: чи має право Чигиринська ТВК, при виявленні помилок і неточностей при формуванні виборчих територіальних округів своїм рішенням звернутися до влади та органів місцевого самоврядування, реєстру виборців, тощо з метою оперативного реагування на помилки, неточності, а також включення до Відомостей про утворення територіальних виборчих округів відсутніх «берлінів» і «перенесених» в різні частини нашого міста провулків. Час ще є. В будь-якому разі передвиборчий процес в усіх його проявах повинен проходити у суворій відповідності до вимог чинного законодавства України. Ми і надалі будемо уважно слідкувати за ситуацією навколо виборів до Чигиринської ОТГ та оперативно інформувати громадськість про особливості місцевого виборчого процесу. 
З приводу ситуації, що склалася чекаємо на офіційну позицію відповідальних осіб Чигиринської міської виборчої комісії.
Далі буде….
Світлана Гречанюк-Самойлова, юрист, влас. кор. «ЧВ»

Коментарі  

+7 #2 Misha 06.12.2018, 23:10
Діло в тому що люди в Берлінах прописані до цього часу.До реяі я таку людину знаю яка прописана
Цитата
+11 #1 Чигиринець 06.12.2018, 16:17
А як розбирали берліни куди грошенята пішли? столову як розбирали деякі теперішні депутати 8) все пішло у їх карман :-x нічого в Чигирині не зміниться...
Цитата

Додати коментар