Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

За вбивство з необережності - примусові заходи медичного характеру

Чигиринським відділом Смілянської місцевої прокуратури підтримано в Чигиринському районному суді Черкаської області клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру відносно особи, яка вчинила суспільно – небезпечне діяння, передбачене ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України - умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, що спричинило смерть потерпілого.

Так, 29 липня 2018 року о 21:00 годині, особа А. перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння та знаходячись в житловому будинку, що розташований за адресою с. Трушівці, Чигиринського району, Черкаської області,  із застосуванням насильства по відношенню до особи Б., сидячи в кімнаті житлового будинку за столиком на маленьких стільцях, по праву руку від останнього, наніс йому один удар кулаком правої руки в обличчя, внаслідок якого особа Б. впав на пральну машинку, яка стояла позаду нього, внаслідок чого заподіяв йому тілесні ушкодження, у вигляді, черепно-мозкової травми у вигляді синця на обличчі, дещо дозовні від правого ока, крововиливу в м’які покрови черепу, відповідно вказаному синцю, крововиливу у м’язи в нижній частині лівої завушної області та крововиливу під оболонки головного мозку, що згідно висновку судово-медичної експертизи відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень за ознакою небезпеки для життя, та в подальшому  спричинили смерть.

В ході досудового розслідування, проведено цілу низку процесуальних дій та прийнято ряд процесуальних рішень, які в підсумку дали можливість, завдяки злагодженим діям працівників прокуратури і поліції встановити винну особу.

Разом з тим, відповідно до акту судової – психіатричної експертизи, на період часу, до якого відноситься скоєння інкримінованих дій та на теперішній час, особа А. виявляв і виявляє ознаки хронічного психічного захворювання, а тому це позбавляє на теперішній час його здатності усвідомлювати свої дії і керувати ними, унеможливлює його подальшу участь у слідчих діях і судовому засіданні.

У зв’язку з наявністю у особи А. клінічних ознак активного типу суспільної небезпеки, ухвалою Чигиринського районного суду Черкаської області застосовано примусові заходи медичного характеру, передбачені ст. 94 КК України, у вигляді госпіталізації до психіатричної лікарні із суворим типом нагляду.

 

Чигиринський відділ Смілянської місцевої прокуратури

 

Додати коментар