Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

Монастир Московського патріархату виступив проти пам’ятника воїнам АТО у Холодному ярі (відео)

Церковників не влаштовує, що монумент розташований надто близько до їхніх городів.

На Чигиринщині зі скандалом зводять звичний для наших часів пам’ятник полеглим бійцям на Донбасі. У серці історичного лісу Холодного Яру зведенню знака вшанування протистоїть храм Московського патріархату, йдеться в сюжеті ТСН.

Проти патріотичного монументу виступив Мотронинський жіночий монастир. Пам’ятник пропонували встановити на межі полів і городів у найвищій точці яру, котрий уславили оспівані Тарасом Шевченком гайдамаки.

"Ми на своїй землі, ми звернулися з пропозицією встановити пам’ятник. Ті, які зараз користуються землею, відмовили нам", - обурені музейники, історики, волонтери та ветерани АТО/ООС.

На Черкащині зі скандалом зводять звичний для наших часів пам`ятник полеглим бійцям на сході України. У серці історичного лісу Холодного Яру зведенню знаку вшанування протистоїть храм Московського патріархату.  

Ентузіасти переконують, що до останнього пропонували церковникам домовитися, однак ті проігнорували ділові зустрічі. Тоді вирішили монтувати знак без урахування думки монастиря. Поки тривають роботи, послушниці навпроти садять город і переконують, що не розуміють, чому треба ставити пам’ятник саме поруч із їхніми полями. "Добру справу взяли б та освятили. Люди гинуть за те, щоб вони спокійно тут. Я не розумію, чого вони так", - дивуються представники бійцівського корпусу, котрі допомагають зводити знак.

Настоятелька монастиря не на камеру  пояснює свою позицію: мовляв, боїться за поле та город, котрі туристи можуть затоптати. "Це непорозуміння. Більше місця не знайшлося на Україні, тільки біля нашого можна. Ніхто не дозволяв цього пам`ятника ставити, але поставили – будемо вирішувати, що з цим робити", - каже черниця.

Скульптур на це розповідає, що гроші збирали  самі бійці, місце схвалювали разом з ними колегіально кілька історичних та музейних установ. Ініціативу пояснюють присвятою однієї з бригад Збройних Сил України саме Холодному Яру. Поки черниці обіцяють подумати про долю незрозумілого їм пам’ятника, місцеві обіцяють придивлятися за монументом хоча б перші дні. "Це треба, щоби пам’ятали їх скрізь. У нас багато хлопців із села воювали", - кажуть жителі прилеглого населеного пункту.

Нагадаємо - однією з важливих подій 24-х вшанувань у Холодному Яру буде відкриття 14 квітня пам’ятника воякам 93-ї ОМБр “Холодний Яр”, які загинули в боротьбі за волю України в 2014 – 2019 роках.

 

 

Коментарі  

+4 #2 Мамай 25.04.2019, 14:44
Вернуть монастир в лоно УКРАЇНИ .У ньому гайдамаки зброю святили !
Цитата
+1 #1 Суходрищева 24.04.2019, 12:26
Монастирські хотіли віджати ще земельки, так пам'ятник заважатиме :lol:
Цитата

Додати коментар