Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

Секта Нетовкіної

 Свого часу будучи ще на першому курсі я винаймав квартиру в одної бабусі, як згодом виявилось вона була Свідком Єгови. Через певний час бабуся почала мені пропонувати брошурки «Вартова Башта» і «Пробудись», я з ввічливості їх брав навіть часом переглядав, думав на цьому і завершиться, але «не тут то было»… Бабуся продовжувала мене «обробляти» все наполегливіше: за будь якої нагоди починала розмови на біблійні теми, все більше і більше давала брошур, намагалася проводити зі мною біблійні вивчення, запрошувала на зібрання секти. Бабуся була така переконлива, що через певний час я почав по малу вірити окремим вченням Свідків Єгови, хоча я категорично не сприймав такі особливості віри Свідків Єгови як: заборона від переливання крові, позбавлення спілкування, знаряддя страти Христа і т.д. Не отримавши чіткої відповіді від бабусі я вирішив знайти її сам. В пошуках цих відповідей я натрапив на велику кількість інформації, опрацювавши яку я зрозумів, що організація Свідків Єгови є типовою тоталітарною сектою.


У серпні цього року мене запросили в один проект що працює на Нетовкіну Наталю Володимирівну. Зараз я вийшов з цього проекту, оскільки за час мого перебування у ньому, побачивши його з середини, я розчарувався в цьому процесі та в її лідерці. Сьогодні я, спираючись на власний життєвий досвід, починаю знаходити певні схожі риси між сектою і проектом Нетовкіної. Я не намагаюсь нічого доводи, чи в чомусь вас переконувати, я не істина в останній інстанції, це просто мої роздуми і мої спостереження. Як відомо секти характеризуються наступними ознаками: Релігійний маркетинг. Секта завжди зайнята релігійним маркетингом, тобто поширенням свого навчання й вербуванням нових членів особливими засобами. Сектантська пропаганда звернена не до розуму або серця людини, не до вищих його спонукань, але до страстей, до підсвідомості. Релігійний маркетинг – це затяте нав’язування свого віровчення у формах, що виключають раціональне осмислення. Сюди можна віднести всі види реклами в засобах масової інформації, вулична, поштова реклама тощо. Це й настирливі запрошення відвідати збори або семінари з невизначеними назвами (“вивчення Біблії” – секта Муна, єговісти; “вивчення англійської мови” – мормони; “збори всіх, хто стурбований долею України” – рерихівський рух, секта “Свята Русь”; “фестивалі та семінари з питань сімейного життя” – секта Муна, “психологічний тренінг, рішення проблем спілкування” – секта саєнтології; “виховання дітей, благодійні концерти” – секта “Посольство Боже”; “семінари з питань педагогіки й медицини” Це й мімікрія під православ’я з використанням православних символів, рериховским рухом), екстрасенсами, адептами руху New Age. Проект Нетовкіної на мою думку повністю відповідає цій ознаці, це організація яка чи не найактивніше працює в мережі інтернет, зокрема в різних соціальних мережах. Нетовкіна серед лідерів різноманітних інтернет-голосувань, хоча реальний рейтинг лідерки громадянської організації сягає ледве 3%. Під публікаціями про Нетовкіну або її противників завжди велика кількість коментарів і тому складається враження що ці публікації дуже популярні, але насправді все не так. Неодноразово коли схожий матеріал був на сайтах давалися накази мені та іншим активістам які працювали в офісі «загрузити опонентів» і ми всі дружно сідали за компютер і під різними ніками писали «правильні» коментарі. Таким нехитрим способом будувалась ілюзія ніби читачі підтримують Нетовкіну. Агресивний прозелітизм і психологічний тиск.
Релігійний маркетинг – наслідок сектантської установки на постійне вербування нових адептів. Новачок завжди оточується особливою увагою, його свідомість повинна бути активно перебудоване. У мунитів це називається “бомбардування любов’ю”: у вербуемого створюється відчуття, що саме його чекали в секті, кожне його зауваження із захватом оцінюється як досить дотепне й глибоке, його не відпускають ні на хвилину, щоб не залишити його наодинці з його думками й переживаннями (ця методика називається “сэндвич” – два сектанти повинні буквально “забутербродити” вербуемого із двох боків, не відпускати від себе навіть коли він відправляється в туалет). У секту легко потрапити, але важко вийти з неї, тому що, по-перше, завжди є компрометуючий людину матеріал, що збирається при вступі в секту на особливих процедурах “сповіді” або анкетування. По-друге, той хто вступив у секту повинен зробити вчинок, що ставить його поза традиційними суспільними й моральними зв’язками: відректися від батьків, від віри своїх батьків, визнати, часом письмово, усе своє попереднє життя помилкою. По-третє, що бажає покинути секту зазнає тиску й переслідуванню колишніх своїх “побратимів”, погрозам і шантажу. Стосовно цього пункту можу сказати з власного досвіду, що коли я вступив до проекту буквально в перший день мені сказали що розбудовується принципіально новий проект і натякнули що я можу його очолити, що і сталось через місяць. Не можу сказати що мене піддали “бомбардуванню любов’ю”, але мені досить заповзято малювали можливі перспективи, це чесно кажучи, дуже мене підбадьорювало і спонукало більш активніше працювати. Якщо вступ в проект був сповнений нових вражень і позитивних емоцій від швидкого кар’єрного росту, то вихід з нього був не таким приємним, все відбулось як описано вище.
Що робиться щось не те я зрозумів не відразу. Спочатку це виглядало як зібрання однодумців. Мене та таких як я збирали в одному місці і в один час. Проводили розмови в простій формі, спілкувались як із рівним собі. Всі сиділи у колі, і кожен по черзі розповідав що його запитували. Керівник в цей час сидів посередині. Це типовий метод контролю та психологічного контролю що використовується в сектах. Методи навіювання та впливу на свідомість відразу не помічались. Та коли я пропускав такі зустрічі, а вони проходили досить часто, в мене боліла голова, я почувався дуже кепсько. Та коли я був на зустрічі то після неї, навпаки – відчував піднесення, мав гарний настрій.
Підозра в мене виникла тоді коли на одній із зустрічі мене попрохали знайти одну дуже гарну рису Наталі Володимирівни. Здавалось нічого такого. Хтось називав її гарною жінкою, хтось називав успішною і т.д. Потім кожен повинен цю одну рису дуже добре описати – чому саме ця риса важлива. Кожен так перейнявся цим завданням що деякі почали навіть вірші писати в честь Нетовкіної. А наступне питання мене вернуло в мій нормальний стан – «Чи готові ви заради такої риси позбутися власного житла, подарувавши його?». І всі як один відповіли так…Як то кажуть як облили холодною водою. Я розумію що Наталі Володимирівні особисто не потрібен мій будинок, але така постановка питання мене насторожила. Після цієї зустрічі я почав дивитись на цей процес з дещо іншої сторони.
Про сам проект окремо. На території району діє 3 групи. На чолі групи є керівник, який звітується перед областю. Керівник сектору в своєму розпорядженні має визначені села. В кожному селі є т.зв. «активісти». Їх кількість визначається розміром населеного пункту – від 3-х до 9-ти. Всього біля 140 людей по району. Ці активісти отримують завдання. Спочатку завдання були досить безневинними – зібрати інформацію про дії політичних сил, яка кількість сміттєвих баків на селі, скільки діє магазинів тощо. Останнім часом завдання були ну дуже вже дивні. Так, зокрема, активістам, що завжди проявляли активність, доручили на зупинках громадського транспорту написати «Зубик та Олійник – вбивці небесної сотні». Потім цим же активістам дали віддруковані нібито як гроші номіналом в 750 грн з надписом «Від Іуди за ВАШ ГОЛОС». На мої заперечення що це не можна робити я почув від своїх колег що Нетовкіна це як Марія Девіс Христос, і вони будуть робити все що скажуть її представники. Все крапка.
Люди після зустрічей, про які йшла мова вище, стають зомбованими – не керують своїми вчинками, емоціями, стають залежними. Як ще можна пояснити що вони із радістю йдуть на зустрічі та ще й тягнуть на них все нових і нових людей??! Такий стан справ мене точно не влаштовує. На що здатні ці люди я не знаю. Але що з ними працювати я не хочу – це точно. Тому я відійшов від проекту. Але не розповісти про нього я не міг. Тепер попереджую всіх – не піддавайтесь на розмови щоб і ви не потрапили до цієї секти!

Василь Заєць

 

 

 

Коментарі  

+5 #3 РЕДАКЦІЯ 30.09.2014, 23:30
Редакція не розділяє думки автора, тому стаття розміщена в розділі "Від дописувачів". Також редакція готова надати площадку для висвітлення своїх думок будь-кому хто забажає це зробити. ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ!!!
Цитата
+2 #2 чигиринець 30.09.2014, 23:23
після такої статті, не сильно віриться що "видання незалежне", але якщо хочаб 50% з цього правда, то вдячний ЦВК за те що її не пустили, достатньо нам Путінської промивки мізків
Цитата
+3 #1 Там був 30.09.2014, 21:58
А мене туди запрошували і гроші давали. Та я не пішов. І правильно зробив!!!
Цитата

Додати коментар