Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

Чигирин «безбар’єрний». Облаштування пандусами міста (фотозвіт)

Останнім часом у соціальних мережах все частіше піднімається тема безбар'єрності. Тож одного відпускного дня пройшлася і я маршрутом від автостанції до поліції, звернувши вулицею Грушевського на квартал вниз, і пофотографувала нашу місцеву «безбар’єрність» у вигляді пандусів і перил на східцях державних та не дуже установ.

Перше, про що варто сказати, місто взагалі не облаштоване для людей, що пересуваються на візках. Можливо, тому їх і не видно на вулицях, бо, навіть, на бордюрах перед пішохідними переходами відсутні пологі спуски. Лише біля автостанції та центру зайнятості їх таки можна помітити.

Доступність сходів я класифікувала за ступенями, не беручи вже до уваги зручність порогів біля вхідних дверей та пропускну здатність тих же дверей у вигляді їх ширини та сторони, в яку вони відчиняються.

Найбільш облаштованим є підйом до центру зайнятості. Пологість пандусу та перила з обох боків дозволяють піднятися ним як пішки, так і на візку.

Не поступається зручністю пандус і біля АТБ. Навіть одну-єдину сходинку перед входом до Управління праці та соціального захисту населення облаштували пандусом. Крім того, там є кнопка виклику працівника соцзахисту для маломобільних осіб. Найдоступнішою серед аптек є соціальна аптека. 
Вже близько десяти років існує пандус з перилами та окремо перила і на сходах Пенсійного фонду. А раніше там був лише крутезний пандус для самовбивць без жодного натяку на поручні. Про такі піде мова трохи згодом. А зараз продовжу аналіз доступності. 
Існує ще декілька установ, куди можна потрапити на візку, хай хоч зі сторонньою допомогою. Про це подбав і банк «Аваль», і районний Будинок культури. До речі, про доступність Будинку культури я писала ще 2008 році, працюючи в редакції "Провінційної хроніки». Тоді їхній пандус знаходився біля «чорного» входу, двері якого були завжди зачинені. А вже незабаром, після публікації статті, пандус перемістився на центральний вхід. Чи газету прочитали, чи зірки так стали, але результат порадував.

З того самого «чорного» входу я потрапляла в приміщення міської ради, відділу освіти та РДА. Міська рада так-сяк, але встановила пандус. Відділ освіти чемно інформує про його наявність при вході з двору. А от РДА не дбає про зручність східців та не інформує про вхід з двору. Але я знаю, він там є. Сподіваюся, не замурують…

Поліція та паспортний стіл начебто й подбали про доступність, але, щоб зручно було триматися за ті перила, сходами краще підніматися, ставши на коліна. Я пробувати не збираюся, тож не треба «ха-ха» .

Далі є два пандуси, якими навряд чи можна піднятися на візку, з огляду на крутість їх кута підйому, але точно можна піднятися пішки, завдяки правильному розміщенню перил. Отже, це Маркет та відділення зв’язку (которе пошта). Не з того боку розміщені перила біля Укртелекому та Приватбанку, але завдяки тому, що там пандуси не дуже круті, ними хоч якось можна ходити. На цьому доступність пандусів закінчилася. 
Тепер я розкажу про такі, якими мені хочеться примусити пройтися вгору та вниз тих, хто відповідав за їх встановлення. А я б не без задоволення за цим процесом поспостерігала, тому що не реально ними ні піднятися, ні спуститися навіть людям, котрі не мають проблем з опорно-руховим апаратом. Це ряд магазинів біля ринку, один у центрі і один біля школи №1, що зветься «Від і до» . На деяких сходах перила або не з того боку, або взагалі відсутні. Не знаю, навіть, чим обумовлена така ситуація: байдужістю, тупістю, цинізмом чи просто «аби відчепилися: пандус є, які проблеми?».

Далі йде ряд сходів без пандусів, проте з перилами. Це дві аптеки (нова аптека «Вітамінка» хоч і без перил, але їх функцію успішно виконують стіни), салон краси "Гламур", ресторан «Тясмин» та «Літо», а також магазин «Ювілейний». Досить довгий час взагалі без перил стояв Ощадбанк. Не так давно вони з’явилися тільки на верхньому етапі сходів, яких там натикано з усіх боків. Правда, особливо винахідливим можна обминути нижні сходи. Тож, хай хоч ті вже стоять, що є.

Існує у нас ще декілька приміщень, східці яких не обладнані навіть перилами. Але, якщо в магазин побутової техніки, «Мобілочка» та «Канцтовари» ще можна зайти, притримуючись за стіну, то орендаторам чи власникам колишнього «Дитячого світу» та готелю «Чигирин» є над чим задуматися, якщо вони зацікавлені у власній репутації та клієнтах.

Ряд магазинів, що біля інтернату та в центрі міста разом з податковою, а також ресторан «Шинок» міцно стоять на землі та чудово функціонують без сходів, тому не викликають у мене особливих претензій. І якщо комусь таки не зручно піднятися в «Тясмин» чи «Літо» , то в «Шинку» з цим проблем не має бути.

В об'єктив мого фотоапарату потрапили не всі фасади, і не всі сходи були описані. Але, тим не менше, обрані найбільш показові. Тож, працювати є над чим, якщо прагнемо цивілізованості.

Дякую тим, хто дочитав до кінця.

 

Ірина Грушевська

Коментарі  

+4 #3 Кириченко Олександр 19.08.2016, 19:02
Дякую за ваший репост сам хотів викласти ви мене випередили пандуси це нетільки інваліди які пересуваются на візках а люди похилого віку та жінки з немовлятами бувае наблюдаешь картину як жінка надриваючісь піднімае коляску з дитиною щоб потрапити до установи....Цівілізація -- це повага одне до одного незалежно від статусу та посади нажаль совок в нас так вьївся що ми неможемо ніяк з ним розпрощатися...Наприклад вивіска над магазином "ЦІНИ ЗА СССР" коли ми вже почнемо жити поновому а небарахтатись в прошедшему вимірі...
Цитата
+3 #2 Владимир Маяковский 19.08.2016, 17:53
Пока ты сегодня,
Ещё ликвиден,
Помни, завтра и ты,
Можешь стать,
Инвалидом...
Цитата
+11 #1 Інна 18.08.2016, 09:58
Мабуть найважче попасти безбарьєрно в адміністративні приміщення, зокрема в Р.Д.А. там нікого часто не бажають бачити ні здорових ні хворих. Нам до європейських норм та вимог як до Києва рачки, а можливо нам і не треба ті європейські вимоги, ще не доросли до цивілізації.
Цитата

Додати коментар