Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

Приклад оперативного реагування на стихію

Редакція отримала листа на електронну адресу від жителя с. Рацеве. Автор листа назвався Іваном. Наводимо текст повністю.

«Завжди дивувався чому погані новини швидко розлітаються, а про добрі ніхто не згадує. Ось нещодавно Черкащина пережила негоду – стихія лютувала в окремих районах та містах. Маємо дякувати Богу що Чигиринщину вона обійшла стороною. Та мене зацікавила новина про те як ліквідовували наслідки. Як влада реагувала. Не завжди оперативно. Це м’яко кажучи. І про те як підприємство спромоглося самостійно ліквідувати наслідки. І про це ні гу-гу. Випадково побачив цю статтю. Знаю що вона до Чигиринщини не відноситься, але підприємство хоче допомагати. То чому ж не дати їм можливість попрацювати і в нашому районі??? Сподіваюсь що редакція розмістить текст повністю.»

Після негоди, що накрила Черкащину минулого тижня, виїзд з Черкас у бік Канева місцями має постапокаліптичний вигляд: обабіч автошляху під важкими сніговими шапками похилилися сосни, валяються зламані гілки, лежать подекуди вивернуті з корінням дерева. З начальником служби безпеки ДП «Перемога Нова» Володимиром
Ляшком їдемо в бік Будища. Дорогою він розповідає, що над усуненням наслідків негоди працюють вже п’яту добу. Щоб допомогти вибратися зі снігового полону відрізаним від цивілізації жителям Будища, Лозівка, Єлизаветівки та Новоселівки, підприємство задіяло до десяти одиниць важкої техніки та з сотню фахівців. Люди працюють в позмінному режимі цілодобово:розчищають дороги, розпилюють та прибирають повалені дерева. За цей час «розгребли» не лише дороги в Будищі, а й деякі ділянки автошляхів обласного значення. І це лише частина зробленого «Перемогою» для ліквідації наслідків негоди.
На ранок понеділка в Будищі та суміжних з ним селах сільської ради можна безпроблемно пересуватися і людям, і транспорту. Хоча, за словами голови Будищенської сільради Григорія Приходька, потужні снігопади на два дні практично відрізали від цивілізації 4 села. – У нас пошкодження в усіх чотирьох населених пунктах. Головна проблема – відсутність світла. Електромережі по населених пунктах практично лежать, – говорить він. – Найбільше постраждав Лозівок. Там 8 підстанцій. Тільки № 672не пошкоджена. На кожній підстанції 6-8 прольотів проводів обірвані. На сьогодні їх «підняли» лише в одному місці. Це 1% від загального обсягу робіт. Робочої сили від обленерго не вистачає.
За його ж словами, благенький тракторець місцевої комунальної служби можливо й досі б розгрібав сніг на вулицях, якби місцеве підприємство-соціальний партнер громади не вивело свою техніку. – Окрім того, «Перемога Нова» надала дизельне паливо та бензин для генераторів і ми маємо змогу забезпечити функціонування котлів у дитячому садочку, нився без світла та тепла. Нині біля будівлі стоїть така собі сіра «будочка на колесах»– дизельний генератор. Він забезпечує електроенергією приміщення стаціонару. – Генератор працює цілодобово, вимикаємо його лише вдень на дві-три години. Тому маємо змогу функціонувати в звичайному режимі, зварити людям поїсти, – розповідає Степан Дацько. – До директора Віктора Степановича Гринюка ми постійно звертаємося. Якби не було тут «Перемоги Нової», не знаю як ці села взагалі б виживали. Їхні трактори день і ніч по селу «ходили». Все, що тут розгорнуто, включно з дорогою на поле, завдяки його вказівці.

Біля Лозівка, неподалік насосної станції, попри обідню годину, працює важка техніка, метушаться люди. Тут ліквідовує наслідки негоди зведена команда енергетиків – від ПАТ «Черкасиобленерго» та РЕМу. Пліч-о-пліч з ними працюють і люди від «Перемоги Нової» на чолі з головним енергетиком підприємства Михайлом Кошелєвим.
– Проблема в тому, що багато ліній електромереж йде через ліси. Туди практично неможливо дістатись. На цій дільниці через кожні 50 метрів на електромережах «лежать» дерева чи гілки, – розповідає він. – Тому робота просувається повільно: до обіду пройшли два кілометри й стільки ж плануємо зробити після відпочинку. Загалом на цій території сотні кілометрів електромереж і потрібен величезний людський та технічний ресурс. Ми хочемо, щоб світло та тепло прийшло до людей якомога швидше, тому задіяли всі ресурси – і людей, і техніку. Я, наприклад, з минулого четверга дві доби практично не спав.
Територія біля адмінприміщення «Перемоги Нової» нагадує чи то оперативний
штаб, чи то пересувний пункт. На подвір’ї стоїть важка техніка та ходять люди у спецодязі. Час від часу лунає: «Хлопці, на броню, поїхали!» З’ясовується, що зараз
тут безплатно годують працівників, задіяних у ліквідації наслідків негоди.
– Перше, друге, компот і булочка. Все, як і має бути. Люди не голодні, – ділиться враженнями майстер дільниці служби високовольтних ліній ПАТ «Черкасиобленерго» Павло Чинбай.
Будище розташоване на болотистій місцині і з усіх боків оточене дренажними каналами. На найбільш аварійному ритмічно вичерпує суміш із снігу, багнюки та осокору сучасний екскаватор. Тут же за ходом цих випереджувально-аварійних робіт спостерігає директор ДП «Перемога Нова» Віктор Гринюк. Принагідно він розповідає, що цей канал турбує людей вже давно.
Коли влітку тиждень дощило, у людей підтопило льохи. Тоді громада забила на сполох, шукаючи допомоги. Не отримавши її деінде, звернулися на підприємство.
– Зважаючи на складні погодні умови, ми розуміємо, що потрібно працювати
на випередження. Адже якщо нічого не зробити, після того, як розтане сніг, матимемо іншу проблему – підтоплення населеного пункту, – пояснює Віктор Степанович. – Тому ми знайшли підрядника, «озброєного» необхідною технікою й здатного виконати потрібні роботи.
За словами Віктора Гринюка, очищення каналу коштуватиме підприємству 160 тис. грн. Але «Перемога Нова» готова заплатити, бо в цьому населеному пункті живуть люди, які працюють на їхньому підприємстві.
Загалом для підтримки життєдіяльності постраждалих від негоди сіл підприємство надало паливно-мастильні матеріали, до десяти одиниць важкої техніки та спрямувало сотню фахівців різних напрямків. Це і електрики, і трактористи, і працівники їдальні, які готують для працівників РЕМів та Обленерго. – Ми маємо пересувні електростанції і готові подати напругу в інші населені пункти. Але стан їхніх ліній електромереж не дозволяє це зробити. Тому у соціальній угоді на 2018 рік є, наприклад, пункт стосовно відновлення ліній електромереж на вулицях Велика у Будищі та Шкільна в Лозівку. Це вже узгоджено рішенням Будищенської сільради, – поділився планами очільник «Перемоги».
До речі, щоб підняти моральний дух
енергетиків, які працюють у надважких умовах, «Перемога Нова» планує по закінченню робіт на «35-ах» видати кожному з них по 3 тис. грн премії. За словами Віктора Гринюка, це питання вже узгоджено з керівництвом ПАТ «Черкасиобленерго».
Спілкувалась Ілона ЛЕВЧЕНКО, «Сільські обрії»

Додати коментар