Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

Дорогами славетного Чигирина

Кожну людину завжди цікавило минуле свого народу. Через це, існує величезна зацікавленість до місць, пов'язаних із історією, визначними особистостями.

У Франції – Лувр і Версаль, у Туреччині – Блакитна мечеть Султанахмет і Палац Топкапи, а в Україні – князівські храми Києва та гетьманські столиці. Теплими весняними днями студенти та викладачі історичного факультету завітали до містечка козацької слави – Чигирин, щоб познайомитися ближче з історичними пам'ятками нашої неповторної України.

Чигиринські укріплення відомі з початку XVI століття як місце козацької зимівлі. Історія козацьких війн почалася в 1648 році. Очолив визвольний рух Богдан Хмельницький. Чигиринська фортеця була найпотужнішим зміцненням козаків, бо складалася з кам'яних стін із виступаючими бастіонами, дерев'яних сторожових веж і продуманої системи земляних валів.
Повертаючись з екскурсії, кожного з нас перехоплювали враження після побаченого. Наприклад, студент 2 курсу Марухін Руслан був захоплений Іллінською церквою, яку, до поїздки, бачив лише на купюрі «5 гривень». «Містер історичного факультету-2015» Стецик Станіслав, як прихильник історичних подорожей, уподобав тогочасну козацьку зброю та козацькі клейноди, бо торкаючись таких речей, ніби відчуваєш козацький дух, пам´ять предків, а разом із тим і свою причетність та відповідальність за майбутнє. Андрусенко Яна зазначила, що в урочищі Холодний Яр панує майже містична атмосфера! Саме з цими лісами пов'язаний повстанський рух – Коліївщина, а Лямкіна Таїсія розповіла, як ії здивувала неймовірна краса місцевості, заворожив дивовижний краєвид із Замкової гори, із якого можна роздивится увесь славетний Чигирин.
Отже, Чигирин – це місто, де справді панує український дух! Місто, де відчуваєш себе невід’ємною частиною своєї історії. Ми вдячні викладачам за незабутню подорож дорогами минулого нашої країни, яка збагатила патріотичний дух кожного із нас.

Яна Білоус, студентка історичного факультету,

член наукового гуртка «Медіакультура вчителя»

Додати коментар